Oudere versie van Internet Explorer (<IE8) gevonden,
om de website beter te laten uitzien is het verstandiger
om Internet Explorer bij te werken naar de nieuwste
versie, of voor een andere browser te kiezen.
Firefox of Chrome zou een optie kunnen zijn.



Persoonlijke wedstrijden - Normaal tempo



Persoonlijk Kampioenschap van Gelderland 2013


Pepijn van den Brink kampioen van Gelderland

Pepijn van den Brink is kampioen van Gelderland 2013 geworden. In de slotronde sloeg hij een aanval af van Maarten Linssen, de kampioen van de laatste drie jaar, en veroverde daarmee voor het eerst de titel. Van den Brink had uiteindelijk één puntje meer dan Linssen, die op zijn beurt Jan Jacobs een punt voorbleef.

Van den Brink kwam moeizaam op gang. In de eerste ronde zag hij zich geconfronteerd met een tegenstander die ten onrechte een beroep deed op de regel aanraken is zetten. De actie van zijn tegenstander verdiende volgens sommigen niet de sportiviteitsprijs, maar Van den Brink liet zich afbluffen en deed alsof zijn telefoon afging om een reglementaire nederlaag te krijgen. Ook toen de wedstrijdleider aangaf een protest welwillend te zullen behandelen besloot Van den Brink het er bij te laten en dan maar te proberen de rest van de partijen te winnen. Dat lukte bijna, want na die eerste ronde won hij vijf keer op rij en stond alleen in de slotronde nog remise toe aan Maarten Linssen, maar zoals gezegd was dat voldoende voor de titel. Niet alleen om deze reden, maar ook gezien Van den Brinks verdere opstelling is hem deze titel zeer gegund. Tot twee maal toe (waaronder de allesbeslissende partij tegen Maarten Linssen) had hij een reglementaire overwinning (wegens verhindering van zijn tegenstander) kunnen opeisen, maar in beide gevallen toonde hij zich bereidwillig om de partij toch te kunnen spelen.

De vooruitspeelproblematiek was in algemene zin wel een smet op het kampioenschap: van de acht deelnemers waren er vijf die niet alle vier de speeldagen konden spelen, zodat er veel partijen buiten de reguliere wedstrijddagen zijn gespeeld. Het bestuur staat dan ook open voor suggesties om de opzet van het toernooi zodanig aan te passen dat het voor meer mensen aantrekkelijk wordt om mee te doen.


Stand

PlNaamRatingAW+=-PtSBOpmerking(en)
1Pepijn van den Brink122775111164
2Maarten Linssen134074211061
3Jan Jacobs11307412948
4Henk Kleinrensink12027322851
4Coen Donders11987322842
6Gerrit Roeterdink8767124422
6Remco Vredenberg11097124416
8Leo Steyntjes9747025214

Uitslagen


RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
107-09-2013Maarten LinssenLeo Steyntjes1 - 1
107-09-2013Remco VredenbergCoen Donders1 - 1
107-09-2013Jan JacobsGerrit Roeterdink2 - 0
107-09-2013Henk KleinrensinkPepijn van den Brink2 - 0R
RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
207-09-2013Gerrit RoeterdinkPepijn van den Brink0 - 2
207-09-2013Coen DondersMaarten Linssen0 - 2
207-09-2013Jan JacobsLeo Steyntjes2 - 0
207-09-2013Remco VredenbergHenk Kleinrensink0 - 2
RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
321-09-2013Henk KleinrensinkJan Jacobs1 - 1
321-09-2013Maarten LinssenRemco Vredenberg2 - 0
321-09-2013Pepijn van den BrinkCoen Donders2 - 0
321-09-2013Leo SteyntjesGerrit Roeterdink1 - 1
RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
421-09-2013Coen DondersGerrit Roeterdink2 - 0
421-09-2013Remco VredenbergPepijn van den Brink0 - 2
421-09-2013Jan JacobsMaarten Linssen2 - 0
421-09-2013Henk KleinrensinkLeo Steyntjes2 - 0
RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
526-10-2013Maarten LinssenHenk Kleinrensink2 - 0
526-10-2013Pepijn van den BrinkJan Jacobs2 - 0
526-10-2013Leo SteyntjesCoen Donders0 - 2
526-10-2013Gerrit RoeterdinkRemco Vredenberg1 - 1
RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
626-10-2013Henk KleinrensinkCoen Donders1 - 1
626-10-2013Jan JacobsRemco Vredenberg2 - 0
626-10-2013Maarten LinssenGerrit Roeterdink2 - 0
626-10-2013Leo SteyntjesPepijn van den Brink0 - 2
RondeDatumNaamNaamUitslagOpm
709-11-2013Pepijn van den BrinkMaarten Linssen1 - 1
709-11-2013Gerrit RoeterdinkHenk Kleinrensink2 - 0
709-11-2013Coen DondersJan Jacobs2 - 0
709-11-2013Remco VredenbergLeo Steyntjes2 - 0


Foto's

/




Stand en uitslagen in Toernooibase
In aparte venster openen